Kalepanel.Com

Tarık Buğra anılacak

Tarık Buğra anılacak
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 17:48 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Gazeteci, roman, hikaye, oyun ve fıkra yazarı Tarık Buğra, doğumunun 100. yılında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen panelle yâd edilecek.

Kızlarağa Medresesi’nde düzenlenecek “Doğumunun 100. Yılında Tarık Buğra Özel Programı”, 1 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Namık Açıkgöz’ün yapacağı panele, Dr. Ferda Zambak ve Bahtiyar Aslan konuşmacı olarak katılacak.

“TARIK BUĞRA’YI TANIMAK ZORUNDAYIZ”

TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, “Toplumları yükseltenler ortaya koydukları eserlerle adını sürdürebilmiş sanatçılardır. Dolayısıyla hem edebiyat hem de fikir dünyamızın yapı taşlarından olan Tarık Buğra’yı, en çok da yerli ve milli değerleri zamansız bir boyuta taşıyarak ölümsüz eserleriyle nesilden nesle taşıdığı için tanımak zorundayız. Böyle bir insan hazinesini yad etmek, onu tanımaya vesile olmasıyla anlam taşır. Bu maksatla, doğumunun 100. yılında büyük romancımız Tarık Buğra’yı TYB İstanbul Şubesi çatısı altında, nesilleri bir araya getirecek özel bir etkinlikte hatırlamayı, hatırlatmayı ve tanıtmayı önemsiyoruz.” dedi.

Tarık Buğra anılacak

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER