SON DAKİKA

Kalepanel.Com

Karadeniz Tiyatro Festivali başladı

Karadeniz Tiyatro Festivali başladı
Bu haber 03 Mayıs 2018 - 13:38 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Trabzon’da, bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, Atatürk Alanı’ndaki açılışı töreniyle başladı.

Trabzon Atatürk Alanı’nda açılışı gerçekleştirilen festival, bando eşliğinde Trabzon Devlet Tiyatrosu’na kadar yapılan kortej yürüyüşüyle devam etti. Yoğun katılımın sağlandığı yürüyüşün sonunda yöresel yemekler ikram edildi.

16 OYUN SAHNELENECEK

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun organizasyonunda 2- 15 Mayıs günlerinde gerçekleştirilecek festivalde Romanya, Gürcistan, Rusya, İngiltere, Brezilya’dan 5, Türkiye’den ise 3 grup, 2 farklı sahnede 16 oyun sahneleyecek.

Karadeniz Tiyatro Festivali başladı

FARKLI ÜLKELERDEN TİYATRO GRUPLARI KATILIYOR

Festivalde bu yıl Romanya’dan ‘Andrei Mureşanu Tiyatrosu’ ile ‘Gizli Pencere’, Başkortostan’dan ‘Salavat Devlet Başkurt Dram Tiyatrosu’ ve ‘Ziyaretçi’, Gürcistan’dan ‘Bağımsız Kuklacılar Birliği Nike’ ile ‘Yayınlanmamış Roman’, İngiltere’den ‘Levantes Dans Tiyatrosu’, ‘The Band’ ve Breazilya’dan ‘Academia de Palhaços’ ile ‘Elveda, Ölü Palyaçolar’ sahnelenecek.

Türkiye’den ise Devlet Tiyatroları’nın 3 oyunla katılacağı festivalde, Ankara Devlet Tiyatrosu ‘Gün Batımı’nı, İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Fatima’nın Erkekleri’ni ve Bursa Devlet Tiyatrosu ‘Karıncalar’ı sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Karadeniz Tiyatro Festivali başladı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER