Kalepanel.Com

Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı’nda

Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı’nda
Bu haber 03 Mayıs 2018 - 13:32 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

f

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Gazetecilikte sendikalaşma zorunlu olmalı. RTÜK ve Basın İlan Kurumu yeniden yapılandırılmalıdır. Basın İlan Kurumu aracılığıyla verilen ilanlar keyfiyetten çıkarılmalı.

“100 BİN İMZAYI TOPLAYIN”

Devletin namusunu, kozmik odasını sen FETÖ’ye açmadın mı, bundan büyük siyasi ayak mı olur? FETÖ’nün siyasi ayağıyla işbirliği yapanlar bugün seçmenleri suçlama noktasına geldiler. Ne demek FETÖ’cü mü değil mi? Sen FETÖ’cü arıyorsan milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım diyen adama bakacaksın. Şimdi seçmen FETÖ’cü mü değil mi ona bakalım. Nereden bileceksiniz siz onu? Korku dağları sarmış. Amaç 100 bin imzayı toplayamamalarını sağlamak. Seçmenlere çağrımdır, 100 bin imzayı toplayınız, o adayları, cumhurbaşkanı aday yapınız.

“İŞSİZLİK MİLLETİN CANINA TAK ETMİŞ”

Bir ülkede milyonlarca gencimiz işsiz ise hangi bayramı yapacaklar? İşsizlik milletin canına tak etmiş. Adana’da 39 yaşında bir vatandaşımız intihar etmeye çalışıyor. Şunu söylüyor; ‘Kızımın doğum günü, cebimde 50 kuruş var. Ekmek alacak param yok, intihar etmek istiyorum.’ Rahmetli Ecevit döneminde yazar kasa fırlatıldı diye aylarca haber oldu. Sarayın önünde kendisini yakan vatandaş haber bile olmadı. Bizi eleştiri üzerinden haber oldu. İşsizlik sorunu kesinlikle çözülmeli.”

Ayrıntılar geliyor…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER