SON DAKİKA

Kalepanel.Com

100 bin imzayı toplayamadı… CHP’ye sitem etti

100 bin imzayı toplayamadı… CHP’ye sitem etti
Bu haber 10 Mayıs 2018 - 18:26 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adaylığına müracaat yaptı. Öz, YSK’nın onayıyla imza prosesine katılan 4 adaydan biri oldu. Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek 100 bin imzayı topladı. Vecdet Öz ise 3 bin 30 imzada kalarak aday olamadı.

Habertürk’ten Onur Şahanoğlu’na konuşan Vecdi Öz, CHP’ye sitem etti, ittifakları eleştirdi.

Öz, “Seçme ve seçilme hakkı konusu ile ilgili bu programlamayı sorunlu buluyorum. Aday olabilmek için 139 bin lira para ödemeniz gerekiyor. Partim olmasa ben bu parayı yatıramazdım, partisi olmayan kimse de bu parayı yatıramaz” dedi.

“KİM GİDECEK 30 KİLOMETRE YOLU”

İmza sınırının çok bulunduğunu dile getiren Öz, imza toplama prosesinde hayat sürdürdüklerina dair şeklinde de “YSK’nın koordinasyon merkezlerinde oy toplanması işimizi zorlaştırdı. İnsanlar uzakta oturuyorlar, işe gidiyorlar. YSK koordinasyon merkezine gitmek için 30-40 kilometre gitmesi gereken insanlar var. Kimin arabası var, kim gidecek 30 kilometre yolu” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin imza atan seçmenler ile ilgili sözlerini eleştiren Öz, seçmenlerinin endişelerinı gideremediğini “Ben bu insanlara zorla gidin imza verin diyemem” sözleriyle anlattı.

“BENİM GÜNAHIM NEYDİ KARDEŞİM”

Mudurumafetin ittifakına yönelik eleştiriler getiren Öz, “İttifak yapan partiler ‘Gidin şuna imza atın’ dediler. Bu yanlış. Genellikle CHP’ye bu hususta çok kızıyorum. Benim günahım neydi kardeşim? Ben kendi kuvvetimle, çalışmalarımla, partimin desteği sayesinde 3 bin 30 oy toplismim. O onun havuzuna, öbürü başka birinın havuzuna imza atıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Benim partim ufak, yumruğum kücük ancak yüreğim büyük.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER