SON DAKİKA

Kalepanel.Com

S&P, Türkiye’nin kredi notunu düşürdü

S&P, Türkiye’nin kredi notunu düşürdü
Bu haber 03 Mayıs 2018 - 13:40 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin İran ve Rusya ile gerçekleştireceği ticarette doları rafa kaldırma kararından sonra S&P, notumuzu düşürerek seçimler evveli yönünı seçti.

24 Haziran’da yapılacak seçimlerden evvel Türkiye’ye karşı tekrar ekonomik bir operasyon başladı. Bu operasyonun baş aktörü ise Amerika.

New York odaklı milletlararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s (S&P), Türkiye’nin kredi notunu düşürdüğünü açıkladı.

BB’DEN BB-‘YE

S&P’den oluşturular bildirimde, Türkiye’nin yabancı para türinden kredi notunun “BB”den “BB-“ye, yerli para türinden notunun “BB+”dan “BB”ye düşürüldüğünü, manzarasınün “durağan” bulunduğunu bildirdi.

ENFLASYON BAHANESİ

Kuruluş doğrulusunda oluşturular bildirimde, kurdaki değer kayıbının ve oynaklığın finansal devamlılıka yönelik bir risk bulunduğu sendromlarak Türkiye’deki yüksek enflasyon eşliğinde kötüleşen cari ve mali açık gibi “makro ekonomik normal olmayan davranışlara” işaret edildi.

TİCARETTE DOLAR RAFA KALKTI

Türkiye’nin İran ve Rusya ile gerçekleştireceği ticarette doları kullanmayacak olması, Amerika’da büyük bir rahatsızlığa sebep olmuştu.

New York odaklı kredi derecelendirme kuruluşunun bu kararı, temaslerin serin bulunduğu Amerika’nın politakasının ürünü olarak değerlendirildi.

Türkiye-Rusya-İran arasında milli parayla ticaret devresi haberi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER